על טכניקת הויטראז’
טכניקת הויטראז’ מוכרת עוד מהמאה ה-12 אז החל להתפתח במערב אירופה.
בשנים הראשונות השימוש בויטראז’ היה בעיקר בכנסיות וארמונות. כיום משמש הויטראז’ גן בבתים פרטיים, במבנים ציבוריים ובמידה רבה בבתי כנסת.
בויטראז’ נעשה חיבור של זכוכיות צבעוניות או שקופות ליצירת ויזואל שרוצה האמן להביע. בויטראז’ ניתן לעשות שימוש בחיבור הזכוכיות ע”י בדיל שהוא חומר שיוצר חיבורים בעיקר בקוים ישרים, או ע”י עופרת שמאפשרת קוים מעוגלים ועדינים יותר.

שמעל’ה פלג, אמן זכוכית ואור בינלאומי, יוצר ויטראז’ים לבתי כנסת ומבנים אחרים. ייחודו של האמן בכך שהוא צובע בעצמו את הזכוכיות המיועדות לעבודת הויטראז’ ולא עושה שימוש בזכוכיות מוכנות (שמיוצרות במפעלים הגדולים בחו”ל).
שיטת הצביעה הייחודית של שמעל’ה פלג מוציאה זכוכית עם מרקם מיוחד ובצבעים חמים. שמעל’ה עושה שימוש בכמות חלקים גדולה, ובחלקים קטנים המיוחד כדי ליצור ציורים יותר עשירים וברורים.

תהליך יצירת הויטראז’ כולל יצירת ציורים ייחודיים לכל לקוח לפי צרכיו, תרבותו ורצונו. לאחר מכן צביעת הזכוכיות ושריפתן בתנורי זכוכית. ולבסוף חיתוך הזכוכיות וחיבור בבדיל.
הויטראז’ הוא דרך לבטא את תרבות הקהילה וערכיה ולשמר אותה לעשרות שנים

כדי ליצור ויטראז’ יש לתאם פגישה אישית עם האמן.
את יצירות עיצובי האור והזכוכיות של האמן ניתן לראות באולמות התצוגה בדיזיין סנטר (לח”י 2 בני ברק) פתוח מדי יום 10:00-21:00 וימי שישי 9:00-14:00 או בתצוגה שבסטודיו מושב אלמגור עמק הירדן בתיאום מראש עם מירי 052-5279674
שמעל’ה-האור שבאמנות 1599-500-161 www.shimale.co.il