לבשל, לאכול ושוב לבשל- חלק ניכר משהותנו בבית אנו מעבירים במטבח. וכדי שהאוכל שאנו אוכלים אכן יהיה ערב לחכנו אנו זקוקים לתאורה מתאימה. הרי כשהאור טוב – האוכל טוב.
כיום תאורה למטבח לא מסתכמת רק בהתקנת פלורוסנט ומבחינת עיצובית ניתן לומר, כי תחום עיצוב תאורה למטבח משגשג.

כשבשמעל’ה מדברים על עיצוב תאורה למטבח, אנחנו מדברים על שני סוגים של תאורות

תאורה מרכזית- לרוב נהוג שבמרכז המטבח מתקינים גוף אחד או שני גופי תאורה צמודי תקרה. (כמות הגופים היא פועל יוצא של גודל המטבח). גופים אלו מספקים אור מרכזי רב לחלל המטבח. מעניין לדעת שכיום הטרנד בתחום עיצוב תאורה למטבח, הוא לוותר על גופי תאורה צמודי תקרה ובמקומם להוריד במרכז המטבח נברשות (במקרה זה יש לשים לב שהנברשות אכן מפיצות מספיק אור בחלל).

תאורת עבודה- אנחנו ממליצים שמשטח העבודה/הדלפק יהיה מואר בספוטים בגודל בינוני ובעלי צבעוניות שונה. מובן שיש להתאים את הצבעים הנבחרים לריהוט ולתאורה הכללית. כך למשל, ספוטים בצבע לבן או דבש יוצרים אלומת אור חזקה ויפה (במיוחד בשעות הערב).

נקודות למחשבה

אגף פתוח- כאשר המטבח פתוח לסלון חייבת להיות קוהרנטיות בין התאורה שבמטבח לתאורה שבסלון. אין חובה שהתאורה תהיה שייכת לאותו ליין של מנורות, אבל יש לתת את הדעת לתמונה הכוללת ולשים ולב כי הסגנון, הצבעוניות והחומרים אכן משתלבים. בהחלט אפשר גם להשתמש באפקט של ניגודיות אבל הכל צריך להיות בטוב טעם וליצור לוק נעים לעין.

הדלקת נורה- כאשר אתם מתכננים תאורה למטבח אל תשכחו לתכנן גם את מיקום המתגים. בחרו בכמה מקומות להדלקה יעילה ומוטב כי תהיה באפשרותכם להדליק את תאורת העבודה בנפרד, את התאורה המרכזית בנפרד וכמובן, את שתי התאורות גם ביחד.

מעצבים בית חדש? עומדים לפני שיפוץ המטבח ומחפשים עיצוב תאורה למטבח מודרני? שמעל’ה פלג והצוות ישמחו לתת לכם ייעוץ חינם בחנויות הנמצאות בדיזיין סנטר בבני ברק ברחוב מדינת היהודים 60 בהרצליה פיתוח ובסטודיו באלמגור. הייעוץ כולל עיון בתוכניות הבית/השיפוץ, הצעה למיקום נקודות החשמל וכמובן, התאמת מנורות בעיצוב אישי במיוחד עבורכם. ליצירת קשר לחצו