עיצוב תאורה לבית הינו מלאכת מחשבת שיש לתת עליו את הדעת. תכנון מוקדם הלוקח בחשבון את כל הפרמטרים הקשורים למלאכה יסייע לכם ליצור אור נעים ומתאים לביתכם- כל מה שרציתם לדעת על עיצוב תאורה לבית בכתבה שלפניכם.

פסקה קלה על כלכלה– נתחיל דווקא מהפן הכלכלי. כאשר אנשים משפצים את ביתם או מעצבים דירה חדשה שקנו, לרוב הם אינם לוקחים בחשבון את הוצאות התאורה. הם מגיעים לשלב התאורה רק לאחר שכבר הוציאו כספים רבים ולפתע לא נותר להם תקציב עבור המנורות שבאמת מתאימות לביתם ומוצאות חן בעיניהם, לכן כבר בעת הכנת התקציב של עיצוב הבית – הקצו כספים המיועדים לתאורה.

סוף מעשה בתאורה תחילה– אל תגיעו לחנות התאורה לאחר שכבר עיצבתם את הבית וקבעתם בו נקודות חשמל חדשות וכעת אתם רק מחפשים את המנורות לפיניש הסופי. כדאי שתמקמו את נקודות החשמל רק אחרי שתבחרו את המנורות שאותן אתם רוצים להתקין בבית, ולא- תמצאו את עצמכם עם נקודות חשמל מיותרות ובמקרה הגרוע יותר- תמצאו את עצמכם ללא נקודות חשמל במקום המתאים למנורה שבה בחרתם.

שאלה של סגנון- בחרו את המנורות בהתאם לסגנון שבו אתם מעצבים את ביתכם והקפידו שהמנורות שתבחרו לחללים השונים בבית תתכתבנה זו עם זו. הקפידו על כך במיוחד בבתים שבהם המטבח, פינת האוכל והסלון נמצאים באותו החלל או ניתן לראות חלל אחד כאשר נמצאים בחלל אחר. בנוסף, הקפידו שהשליטה על כל מנורה ומנורה תהיה באמצעות מתג בלעדי עבורה (עדיף עמעם)- זאת לשם גיוון אפשרויות האווירה בבית.

קרן אור– בחרו את כמות המנורות בבית (ואת כמות יחידות התאורה בכל מנורה ומנורה) בהתאם לכמות האור שחודרת לביתכם. שימו לב אילו אזורים מוארים יותר ואילו פחות.

אור ירוק– כדי לחסוך בהוצאות החשמל, מוטב שתבחרו במנורות בעלות נורות לד. נורות אלו הן נורות חסכוניות ביותר (הן מבחינת צריכת החשמל והן מבחינת תדירות החלפתן) וניתן להשיגן באינספור גוונים, עיצובים ומידות.

אור אדום– בבואכם לבחור תאורה לבית, חשבו על האווירה שתרצו שביתכם ישדר. תאורה חמה (לדוגמא, בגוונים של אדום וצהוב) יוצרת אווירה חמה, ביתית, מזמינה ונעימה.

טאצ’ אישי– מקום שמייצר בעצמו את גופי התאורה יוכל לבוא לקראתכם ולייצר כמו כפפה ליד את המנורות בהתאם לרצונכם ולחלומכם.

נמצאים בעיצומו של עיצוב תאורה לבית? שמעל’ה פלג והצוות ישמחו לתת לכם ייעוץ חינם בחנויות הנמצאות בדיזיין סנטר בבני ברק ובסטודיו באלמגור. הייעוץ כולל עיון בתוכניות הבית/השיפוץ, הצעה למיקום נקודות החשמל בבית וכמובן, התאמת מנורות בעיצוב אישי במיוחד עבורכם. ליצירת קשר לחצו כאן