בשנת 2010 נחנך מחדש בית כנסת החורבה שברובע היהודי בירושלים. בית הכנסת נחרב ושוקם מספר פעמים במהלך ההיסטוריה ותמיד נחשב למפואר ביותר ומרכזי בחיי הקהילה היהודית בארץ ישראל. עבודות השחזור של בית הכנסת נמשכו שלוש וחצי שנים והושקעו בהם כ 45 מיליון ₪. עבודת השיחזור נצמדה עד כמה שאפשר למבנה בית הכנסת המקורי שהוקם בשנת 1700. בבית הכנסת נבנה ארון קודש הגדול ביותר בארץ. בית הכנסת מקושט ומעוטר באמנות של האמנים הנחשבים לטובים ביותר בתחומם בארץ בעיטורי קירות, בנית ארון הקודש. תאורה וויטראז’. שמעל’ה פלג היה אמון על עבודת הויטראז’ בחלונות שלמעשה היתה יותר שונה מויטראז’ קלאסי כיון שהזכוכיות הוכנסו לתוך חלונות ברזל מוכנים אשר יוצרו גם הם בידי חרשי ברזל מהטובים בארץ.
האחראים על עבודת השיחזור הקפידו כי צבעי הזכוכית יהיו דומים כה שניתן לצבעים בחלונות ובדלתות המקוריים.

רבים רואים בשיחזור והקמת בית כנסת החורבה אקט שמסמל את הקמת בית המקדש השלישי כך שלקיחת חלק בפרוייקט זה הנה חלק באקט בעל משמעות אישית והיסטורית עבור שמעל’ה פלג.

את יצירות עיצובי האור והזכוכיות של האמן ניתן לראות באולמות התצוגה בדיזיין סנטר (לח”י 2 בני ברק) פתוח מדי יום 10:00-21:00 וימי שישי 9:00-14:00 או בתצוגה שבסטודיו מושב אלמגור עמק הירדן בתיאום מראש עם מירי 052-5279674
שמעל’ה-האור שבאמנות 1599-500-161 www.shimale.co.il